fbpx
Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej „Dramma per musica”

Rzymscy kompozytorzy Krystyny Szwedzkiej

Festiwal Dramma per Musica 2022 ONLINE
4-3 listopada 2021 r.

Rzymscy kompozytorzy Krystyny Szwedzkiej

 

Wykonawcy:

Giardino di Delizie
Ewa Anna Augustynowicz – skrzypce barokowe
Katarzyna Solecka – skrzypce barokowe
Agnieszka Oszańca – wiolonczela barokowa
Giorgia Zanin – teorba i gitara barokowa
Elisabetta Ferri – klawesyn

Program:

Lelio Colista (1629-1680) – Sinfonia a 3 w A Dur W-K22
Carlo Mannelli (1640-1697) – Triosonata nr 12 op. 3 w a moll
Allegro, Adagio, Allegro, Adagio, Allegro, Adagio, Lento Smorzi spesso, & ondegiato
Arcangelo Corelli (1653-1713) – Triosonata w F Dur op. 3 nr 1
Grave, Allegro, Vivace, Allegro
Alessandro Stradella (1639-1682) – Sinfonia a 3 w d moll
Carlo Ambrogio Lonati (1645-1715) – Sinfonia a 3 w a moll
Lelio Colista (1629-1680) – Ballo w g moll W-K41
Carlo Mannelli (1640-1697) – Triosonata nr 2 op. 3 w G Dur
Allegro, Adagio, Allegro, Fuga, Adagio, Adagio, Capriccio

Nagranie audio i video:
25.07.2022, Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie

Upublicznienie:
13.11.2022 w kanałach społecznościowych Stowarzyszenia, kanale YT Programu 2 Polskiego Radia i na antenie radiowej Dwójki.

 

 

Zespół Giardino di Delizie został założony przez skrzypaczkę dr Ewę Annę Augustynowicz, która jest również dyrektorem artystycznym zespołu. Składa się z artystek związanych z najważniejszymi ośrodkami muzycznymi, jak np.: Akademia Muzyczna w Palermo, Akademia Muzyczna Santa Cecilia w Rzymie, Akademia Muzyczna w Krakowie, Schola Cantorum Basiliensis czy Akademia Muzyczna w Aquila. Członkinie zespołu współpracują i koncertują regularnie z następującymi zespołami: Les Eléments, Capella Cracoviensis, Accademia Montis Regalis, Divino Sospiro, Europa Galante, Arianna Art Ensemble, Collegium Pro Musica, Quatuor Mosaiques, Concerto Romano, Accordone i Pomo d’Oro.

Równolegle z działalnością koncertową artystki zespołu Giardino di Delizie zajmują się badaniami w dziedzinie muzykologii i historii muzyki dotyczącymi muzyki rzymskiej, repertuaru polskiego, kompozycji kobiet muzyków i działalności kompozytorów włoskich w Polsce. Studia te mają na celu odkrywanie dzieł zapomnianych autorów i zgłębianie wzajemnych relacji kulturowych i muzycznych między Polską i Włochami.

Zespół koncertował w wielu ważnych miejscach i instytucjach rzymskich takich jak: Ministerstwo Obrony Narodowej w Rzymie, Kościół Polski Św. Stanisława, Stowarzyszenie Villa Carpegna, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Teatr Sala Umberto czy Kościół Sacro Cuore del Suffragio. Zespół Giardino di Delizie występował podczas wielu ważnych festiwali we Włoszech i za granicą m. in.: Almisonis Melos Chivasso, Turyn; Musica Antica a San Rufo, Rieti; Sulle Ombre del Cusanino Filottrano, Marche; I Concerti di Campagna, Monte Compatri; La Festa della Musica, Rzym, the BRQ Vantaa Music Festival (Helsinki), Festiwal Muzyki Dawnej w Utrecht (Holandia), Festiwal Schola Cantorum w Kaliszu, Pałac w Wilanowie, Societa Dante Alighieri w Katowicach, Festiwal Barok na Spiszu (Krempachy), Pietà de’Turchini w Neapolu. W 2018 Giardino di Delizie zagrał serię koncertów muzyki polskiej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na uniwersytecie w Turynie, w Società del Giardino w Mediolanie i w Muzeum Instrumentów w Rzymie. W lipcu 2019 zespół zagrał 3 koncerty podczas festiwalu Música Antiga dels Pirineus. W grudniu 2018 wyszła pierwsza płyta zespołu opublikowana przez renomowaną firmę płytową Brilliant Classics.