Mateusz Cendlak

Waltornista grający na rogach historycznych. Studia w zakresie gry na rogu oraz rogu naturalnego odbył w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Brał udział w warsztatach i kursach prowadzonych przez takich waltornistów jak: Teunis van der Zwart, Erwin Wieringa, Christian Binde, Krzysztof Stencel oraz Jacek Muzyk.

Na co dzień jest waltornistą orkiestry MACV Warszawskiej Opery Kameralnej oraz orkiestry Konfraternia Caper Lublinensis Filharmonii Lubelskiej. Współpracował również z takimi zespołami jak Orkiestra XVIII Wieku (Holandia), Bremer Barockorchester (Niemcy), Minsk Chamber Soloists (Białoruś), Esterházy Hofkapelle (Węgry), Musica Aeterna (Słowacja), Wrocławska Orkiestra Barokowa, {oh!} Orkiestra Historyczna oraz Royal Baroque Ensemble.

Był wykładowcą w klasie rogów historycznych podczas XV Forum Muzyka Dawna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz XXIV i XXV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie.