Miejsca

Zamek Królewski, Plac Zamkowy 4

Dom Polonii – Polonia Open Art Stage, Krakowskie Przedmieście 64

Kościół Franciszkanów, ul. Zakroczymska 1, Nowe Miasto

Teatr Królewski w Starej Oranżerii, Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1

Studio Koncertowe Polskiego Radia im W. Lutosławskiego, ul. Jacka Kaczmarskiego 59

Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

Znajdź drogę

 

Zamek Królewski

Barokowo klasycystyczny Zamek Królewski znajdujący się w Warszawie przy Placu Zamkowym, w samym centrum Starego Miasta. Obecnie pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne.

W odległości ok. 100-150 metrów od Zamku znajdują się przystanki komunikacji miejskiej.
Do przystanku „Stare Miasto” kursują liczne tramwaje (4, 13, 23, 26)  oraz autobusy (160, 190, 527), do przystanku „Pl. Zamkowy” dojeżdżają autobusy linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 . Do najbliższej stacji metra (Ratusz Arsenał) jest ok. 500 metrów.
Podjazdy, windy oraz specjalnie przystosowane toalety czynią Zamek Królewski miejscem przyjaznym osobom niepełnosprawnym.
Na terenie Zamku znajduje się kawiarnia.

 

Kościół Franciszkanów

Kościół św. Franciszka to majestatyczna, zabytkowa budowla, której historia sięga drugiej połowy XVii wieku. Zlokalizowany jest w sercu Nowego Miasta przy ul. Zakroczymskiej 1. W okolicy znajdują się przystanki autobusowe („Konwiktorska” – linie 178, 222, 227) i, nieco dalej, tramwajowe („Muranowska” – linie 1, 4, 15, 35, 70).

 

Łazienki Królewskie, Teatr Królewski w Starej Oranżerii

Teatr Królewski w Starej Oranżerii będący częścią malowniczych Łazienek Królewskich od stuleci wzbudza zachwyt wśród odwiedzających go gości. Obecnie wciąż pełni swoją pierwotną funkcję, a wszelkie unowocześnienia czynią przestrzeń Teatru bezpieczną dla widzów (m.in. system przeciwpożarowy), jak i otwartą na osoby z niepełnosprawnościami (udogodnienia w postaci podjazdów, specjalnie zaprojektowanych toalet, wind, jak i systemu przywoławczego).

W okolicy znajduje się doskonale rozwinięta sieć przystanków autobusowych komunikacji miejskiej przy których zatrzymują się autobusy różnych linii z niemalże każdej części Warszawy.
Wejście do ogrodu na wysokości Teatru Królewskiego umiejscowione jest w górnej części Agrykoli (od strony Pl. Na Rozdrożu) – pierwsza brama po prawej stronie.
Szczegóły dojazdu: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/zwiedzanie/dojazd

 

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

Jest jedną z najważniejszych przestrzeni koncertowych w Warszawie. Obszerna sala ze świetną akustyką od lat przyciąga na swoją scenę najwybitniejszych artystów z Polski i zagranicy, jak i tłumy widzów. Poza koncertami muzyki klasycznej, odbywają się tu koncerty muzyki rozrywkowej, jak i różnorodne festiwale i konkursy.

Studio Koncertowe Polskiego Radia umiejscowione jest na warszawskim Mokotowie, przy ul. Jacka Kaczmarskiego. Dogodny dojazd gwarantuje bliskość stacji metra Wierzbno, dokąd dojeżdżają autobusy linii 174 i 700, jak również blisko usytuowany przystanek „Telewizja Polska”, przy którym zatrzymują się zarówno autobusy (218, Z-1, Z-2), jak i tramwaje (4, 31).

 

Dom Polonii/Polonia Open Art Stage

Warszawski Dom Polonii to przede wszystkim miejsce z wieloletnią historią. Usytuowany jest w odległości 100 metrów od Pl. Zamkowego, na Krakowskim Przedmieściu, co zapewnia swobodny dojazd komunikacją miejską z każdej części Warszawy – w pobliżu liczne tramwaje (4, 20, 23, 26), autobusy linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 oraz 160, 190, 527, a także nieopodal stacje obu linii metra (M1 Ratusz Arsenał/M2 Nowy Świat).
Nowo powstała scena muzyczna Polonia Open Art. Stage/Otwarta Scena Sztuki oferuje mnóstwo koncertów i wydarzeń popularyzujących polską muzykę i sztukę.

 

Mała Warszawa

Mała Warszawa to klimatyczne, niepowtarzalne miejsce z ponad 100-letnią historią utrzymane w postindustrialnej stylistyce architektonicznej zlokalizowane na warszawskiej Pradze.

Świetnie skomunikowana okolica, dzięki bliskości przystanków komunikacji miejskiej – pętla tramwajowa „Kawęczyńska-Bazylika” linii 7 i 13 –  w odległości ok. 250 metrów, przystanek autobusowy „Wołomińska” (linie 138, 170, 338) – w odległości ok. 150 metrów, gwarantuje bezproblemowy dojazd z różnych części miasta.
Mała Warszawa oferuje ponadto zamknięty, strzeżony parking przewidujący ok. 100 miejsc parkingowych dla gości Festiwalu, obszerną szatnię, odnowione toalety, przestronne patio oraz bufet.