Rafał Tomkiewicz

Portfolio Categories: 2018 i .Artyści.

Kontratenor. Rafał Tomkiewicz ukończył w 2018 r. klasę śpiewu prof. Artura Stefanowicza na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. W latach 2017/19 był członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim w Warszawie, kształcąc się pod kierunkiem m.in. Matthiasa Rexrotha, Hedwig Fassbender, Eytana Pessena.

W 2017 roku zdobył I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny ​​Jamroz oraz specjalne wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej w Poznaniu.

Zadebiutował w 2017 roku w tytułowej roli w operze Il Giasone Cavalli’ego a następnie w 2018 roku wystąpił w roli Nino w operze Il Trespolo tutore Alessandro Stradelli, obie produkcje w Collegium Nobilium w Warszawie.

Występy artysty w sezonie 2018/19 obejmują Chichester Psalms Bernsteina w Koblencji, Tolomeo w operze Giulio Cesare Haendla w Teatrze Wielkim w Poznaniu pod dyrekcją Paula Esswooda, partię tytułową w Radamesie Eötvösa w Operze w Biel / Bienne w Szwajcarii, występy w Te Deum Teixeiry w Genewie i Lozannie, koncert i nagranie CD Il Trespolo tuttore na Festiwalu Barokowym Alessandro Stradella w Viterbo.

Plany artysty w sezonie 2019/20 obejmują m.in. występy na Festiwalu Oper Barokowych Dramma per Musica w Warszawie (Nerone w Agrypinie Haendla oraz koncert duetów), w Theater an der Wien (Anastasio w Giustino Haendla), w Bolzano (partia tytułowa w Radamesie Eötvösa), w Teatrze Wielkim w Poznaniu (Jephta Haendla pod dyrekcją Paula Esswooda), w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (koncert 3 Kontratenorów).