Paulina Tuzińska

Sopran, urodzona w 1991 roku, studentka IV roku Wydziału wokalno-aktorskiego na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Anny Radziejewskiej.

Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach interpretacji muzyki, m.in. w Warszawie, Janowcu, Suwałkach, Nowym Sączu i Dusznikach-Zdroju w klasach dr hab. J. Janucik, prof. M. Rzepki, prof. B. Makala, prof. M. Habeli i prof. A. di Giantomasso.

W kwietniu 2015 pod batutą Marty Kosielskiej zagrała w operze „Siostra Angelica” G.Pucciniego, w której wcieliła się wrolę Osminy i Novizii. Rok później zadebiutowała w Warszawskiej Operze Kameralnej rolą Dziewczynki w „Weselu Figara” W. A. Mozarta pod batutą prof. Janusza Przybylskiego. W kwietniu 2016 roku w Teatrze Collegium Nobilium zagrała Papagenę oraz Pierwszą Damę w scenach z „Czarodziejskiego fletu” w reżyserii Piotra Kurzawy. W sierpniu 2015 roku wzięła udział w suwalskim wystawieniu opery „Don Giovanni” W. A. Mozarta pod batutą dr K. Dąbrowskiego, gdzie wcieliła się w rolę Zerliny. Tę samą postać zagrała w Warszawskiej Operze Kameralnej w kwietniu 2017 pod kierownictwem Rafała Janiaka.

Repertuar oratoryjny, który do tej pory wykonała z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Viva i Żyrardowskiego Chóru to Magnificat RV 611 A. Vivaldiego oraz Sabat Mater E. d’Astorga.

Od roku 2015 współpracuje z żyrardowską orkiestrą kameralną Sinfonietta de Girarda pod batutą M. Wiśniewskiego, a od roku 2016 z Sinfonią Vivą pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, wykonując różnorodny repertuar – od muzyki dawnej po pieśni kompozytorów współczesnych.