Kacper Szelążek

kacper-szelazek-sker-warszawa-2014-09-24-001

Kontratenor. Kacper Szelążek ukończył studia licencjackie w 2014 r.na Uniwersytecie Muzycznym im.  F. Chopina w Warszawie. Obecnie jest studentem studiów magisterskich w klasie śpiewu prof. Artura Stefanowicza. Debiutował w 2013 r. w partii Nerona w „Koronacji Poppei” C. Monterverdiego, którą z wielkim sukcesem wykonywał w Collegium Nobilium w Warszawie a w 2015 w Salle Franc Martin Auditorium w Genewie.

W 2013 r. jako najlepszy młody muzyk otrzymał od Polskiego Radia propozycję nagrania utworów Szymanowskiego oraz reprezentowania Polski na Konkursie Młodych Talentów EBU w Bratysławie (International Forum of Young Performers New Talent).

W latach 2014-15 wystąpił na Festiwalu Oper Barokowych Dramma per Musica w Teatrze Królewskim w Warszawie w roli Nerona w „Agrippinie” G. F. Haendla oraz z recitalem arii operowych z towarzyszeniem zespołu Gradus ad Parnassus. W 2015 r. wraz z zespołem Ensemble Club Europa wystąpił w spektaklu muzycznym „Baroque Living Room” w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz w Filharmonii Szczecińskiej. W tym samym roku wystąpił również w partii Bertarido w „Rodelindzie” Haendla w Collegium Nobilium w Warszawie oraz w Teatro Ristori w Weronie w koncercie arii operowych Haendla i Vivaldiego a także wziął udział w koncertach w Teatro Thalia w Lisbonie i Sali Koncertowej  Muzeum Puszkina w Moskwie. W 2016 r. zadebiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej w tytułowej partii w „Ariodante” Haendla a jego występ został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę. W samym roku otrzymał nagrodę Carlo Maria Giulini’ego na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.