Helena Poczykowska

H. PoczykowskaW roku 2008 z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu Prof. Agnieszki Monasterskiej. Umiejętności wokalne doskonali uczestnicząc w licznych Kursach Mistrzowskich m.in. Ingrid Kremling, Elisabeth von Magnus, Jard van Nes oraz specjalistycznych kursach interpretacji muzyki dawnej pod kierunkiem m.in. Jill Feldman, Claire Lefilliatre, Charlesa Danielsa, Jana van Elsackera.

Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej i współczesnej. W jej repertuarze znajdują się najważniejsze dzieła oratoryjne J.S.Bacha, G.F.Haendla, J.Haydna i W.A.Mozarta oraz partie operowe takie jak Orfeusz w „Orfeo ed Euridice” Glucka, Speranza, Messaggiera, Proserpina w „L’Orfeo” Monteverdiego, Sorceress w „Dido and Aeneas” Purcella, Cesare, Cornelia, Nireno w „Giulio Cesare” Händla , Dardano w „Amadigi di Gaula” Händla, Orlofsky w „Die Fledermaus” Straussa.

Jako solistka i kameralistka koncertuje w kraju i za granicą, dzieląc scenę z dyrygentami takimi, jak m.in. Andrew Parrott, Konrad Junghänel, Vincent Dumestre. Bierze udział w prestiżowych imprezach muzycznych, takich jak: Dni Bachowskie, Muzyka w Starym Krakowie, Opera Rara, Olavsfestdagene Trondheim. Wspólpracuje z zespołami muzyki dawnej: Capella Cracoviensis, Harmonia Sacra, Flori Pari.