Grzegorz Zimak

Kontrabasista. Absolwent klasy kontrabasu Prof. Andrzeja Mysińskiego na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2002 r.), którą ukończył z wyróżnieniem.

Występował jako solista – kontrabasista z wieloma orkiestrami polskich Filharmonii. W roku 2001 został zaangażowany do Zespołu Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej, wykonując partie na kontrabasie barokowym, klasycznym oraz violi da gamba.

Regularnie bierze udział w projektach zespołów takich jak: Royal Baroque Ensemble, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Royal String Quartet, La Tempesta, Ensemble Hyacinthus,

 W 2009 roku ukończył studia podyplomowe na violi da gamba w klasie Kazimierza Pyzika w Akademii Muzycznej im.I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Jako gambista ma w dorobku wiele występów, zarówno w małych zespołach, jak i wykonując solowe partie violi da gamba we wszystkich Pasjach Jana Sebastiana Bacha.

W latach 2014-2016 pracował jako wykładowca w Zakładzie Muzyki Dawnej UMFC w Warszawie.