Aleksandra Kwiatkowska

Skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie klasy skrzypiec: Julii Jakimowicz-Jakowicz, Jakuba Jakowicza, Magdaleny Szczepanowskiej oraz studiów podyplomowych pod kierunkiem Gordana Nikolica w University of The Arts w Rotterdamie. Obecnie studiuje skrzypce barokowe w Royal Conservatory w Hadze pod kierunkiem Waltera Reitera i Kati Debretzeni.

Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kameralnych i solowych. Półfinalistka XXII Międzynarodowego Konkursu im. Johanessa Brahmsa w Pörtschach w Austrii, laureatka III nagrody XV  International Academic Music Competition, Chamber Music w Jurmali na Łotwie; II nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach; tytułu Finalisty XVIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi; Grand Prix XII Międzynarodowego Konkursu im. Bohdana Warchala Talents for Europe w Dolnym Kubinie na Słowacji.

Koncertowała w wielu miastach w Polsce oraz podczas kilku koncertów i festiwali na Słowacji, Niemczech, Holandii, Ukrainie, Belgii, Finlandii i Włoszech.

Jako kameralistka miała zaszczyt współpracować z takimi muzykami jak: Maciej Grzybowski, Grażyna Zbijowska, Piotr Hausenplas, Karol Marianowski, Artur Kasperek, Igor Szeligowski, Igor Kabalewski.

Od 2013 roku jest członkiem profesjonalnego zespołu barokowego Gradus ad Parnassum, z którym dotychczas odbyła wiele koncertów na kilku prestiżowych scenach Polski. W latach 2015-2018 brała także udział w projektach Barokowej Orkiestry Akademii Operowej Teatru Wielkiego w Warszawie. W maju 2018 roku wzięła udział w projekcie Beethovenowskim i turneé w kilku miastach Holandii z Orkiestra XVIII Wieku.

W czasie studiów na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie trzykrotnie otrzymała stypendium rektora dla najlepszych studentów.