Aleksandra Brzóskowska

Skrzypaczka, naukę gry na skrzypcach współczesnych rozpoczęła w wieku sześciu lat. Muzyką dawną i grą na skrzypcach barokowych zainteresowała się już w czasie nauki w szkole muzycznej drugiego stopnia. Od tego momentu postanowiła w całości poświęcić się wykonawstwu wyłącznie muzyki dawnej. Zaowocowało to studiami w klasie Odile Edouard w Konserwatorium Narodowym w Lyonie (Conservatoire Supérieur de Musique et de Danse de Lyon) gdzie w 2018 roku otrzymała tytuł magistra z oceną bardzo dobrą (mention très bien).

Podczas studiów i obecnie specjalizuje się w repertuarze sięgającym późnego renesansu aż do epoki klasycyzmu. Szczególną uwagę przykłada do praktyki orkiestrowej co zaowocowało współpracą z taki zespołami jak les Goûts-Réunis, l’Académie de l’Abbaye aux Dames, ensemble musique Tekné, Warszawska Opera Kameralna czy l’Orchestre Français des Jeunes Baroque. W swej pracy artystycznej Aleksandra zetknęła się z takimi artystami jak Hervé Niquet, Dominique Daigremont, Michael Radulescu, Paul Goodwin, William Christie, Olivier Schneebeli, Sebastien Daucé, Raphael Pichon, Michel Laplénie, Rinaldo Alessandrini. Ponadto podczas kursów mistrzowskich pracowała pod okiem takich profesorów jak Amandine Beyer, Chiara Bianchini, Leila Schayegh, Enrico Onofri, David Plantier czy Judy Tarling.

Aleksandra Brzóskowska jest także absolwentką Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Warszawskiej, nauczycielem francuskiego utytułowanym dyplomem FLE (Français Langues Etrangères) a także posiada licencjat z Muzykologii na Uniwersytecie Lyon 2.