Weronika Rabek

Mezzosopran, studentka II roku studiów magisterskich na Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. zw. dr hab. Jadwigi Rappé na specjalności muzyka dawna. Wcześniej ukończyła studia pierwszego stopnia na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Anny Fabrello.

Brała udział w wykonaniach i prawykonaniach dzieł operowych i oratoryjnych (partia solowa w Te Deum Antoine’a Charpentiera, partia Cyrusa w oratorium Belshazzar J.F. Haendla, partia Ramira w operze La finta giardiniera W.A. Mozarta, 2 sopran w Mszy c- moll W. A. Mozarta, partia Medei w operze Il Giasone F. Cavallego, partia Nino w operze Il Trespolo Tutore A. Stradelli,).

Z powodzeniem wykonuje również repertuar pieśniarski- w 2017 r. wykonywała recital z pieśniami Barbera i Strawińskiego podczas festiwalu Trzy-Czte-Ry: konteksty – kontrasty – konfrontacje w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz została finalistką konkursu Pauli Salomon- Lindberg Das Lied w Berlinie, a w 2018 roku zajęła w duecie z pianistą Maurycym Stawujakiem 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem oraz wykonywała recital z pieśniami polskich kompozytorów XX i XXI wieku w Filharmonii Narodowej podczas Koncertu Dyplomantów UMFC.

Współpracowała z takimi orkiestrami i zespołami jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie, Orkiestra Kameralna Wojciecha Rajskiego, Bałtycka Filharmonia Młodych, zespołem La Tempesta, Chorakademie Lübeck.